Windy osobowe elektryczne

Windy osobowe elektryczne

Elektryczne dźwigi bez maszynowni posiadają napęd w szybie. winda_elektrycznaUłatwia to rozchodzenie się hałasu po wszystkich kondygnacjach budynku. Aby zmniejszyć uciążliwość hałasu, oddziela się szyby dźwigu od pomieszczeń dodatkowymi betonowymi ścianami szybu (dylatacja) lub buduje się szyb w duszy klatki schodowej. Jedna i druga metoda marnotrawi powierzchnię wewnętrzną budynku i wymaga dodatkowej energochłonnej ciężkiej betonowej konstrukcji.
Typy wind elektrycznych:

windy_osobowe_elektryczneWinda osobowa elektryczna GREEN LIFT® – GEARLESSBELT-MRL® (GLB-MRL®)
to standardowy dźwig elektryczny o udźwigu

od 450 kg (6 osób) do 1000 kg (13 osób).

Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/WE.

Jest wyposażony w pasowy, bezreduktorowy zespół napędowy z częstotliwościową regulacją VVVF. Charakteryzuje się prędkością jazdy 1 m/s, bardzo wysokim komfortem jazdy, niską emisją hałasu oraz precyzyjnym zatrzymaniem się kabiny na przystanku. W przypadku zaniku napięcia sterowanie wspomagane urządzeniem UPS (230V – zespół akumulatorów) umożliwi dojazd dźwigu do najbliższego przystanku i otwarcie drzwi, aby pasażerowie mogli swobodnie opuścić kabinę. Ponadto urządzenie UPS umożliwia ręczne sterowanie dźwigiem w przypadku awaryjnego uwalniania pasażerów.
Zespół napędowy jest zamocowany w górnej części prowadnic, które przenoszą obciążenie na dno szybu. Dzięki temu szyb jest lżejszą i tańszą konstrukcją.
Kabiny TMC, to konstrukcje modułowe z jednym lub dwoma wejściami. Wnętrze można dowolnie aranżować przy wykorzystaniu szerokiej palety podłóg i ściennych paneli kabinowych: laminowanych lub stalowych.
Dźwig znajduje zastosowanie w wyższych budynkach od 7 do 12 przystanków (17-35 m).
Zastosowanie: wysokie budynki mieszkalne i biurowe, hotele, budynki użyteczności publicznej.

 Green_LiftWinda osobowa elektryczna GREEN LIFT® GEARLESSBELT-MRL® TML® (GLB-MRL® TML®)
to niestandardowy dźwig elektryczny o udźwigu
od 320 kg (6 osob) do 1000 kg (13 osób).
Jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, spełnia wymagania europejskiej Dyrektywy Dźwigowej 95/16/WE.
Znajduje zastosowanie w wyższych budynkach od 7 do 12 przystanków (17-35 m). Prędkość jazdy 1m/s i wysoki komfort jazdy.
TML® (ang. Tailor Made Lift) oznacza „dźwig skrojony na miarę” czyli taki, który jest zaprojektowany indywidualnie do niestandardowego szybu. Często posiada nietypową, oryginalną kabinę.